Zgorzała, 1 - 2 stycznia 1938 r.

Drodzy w Panu Bracia i  Siostry!

Łaska, miłosierdzie i  pokój niech będzie zawsze z Wami od  Boga  Ojca przez Pana naszego Jezusa  Chrystusa.

Pragniemy podzielić się ze  wszystkimi braćmi i siostra­mi, którzy są tej samej kosztownej wiary,  błogosławieństwami jakie z łaski Bożej otrzymaliśmy na dwudniowej konwencji lokalnej  jaką przy pomocy Bożej urządzili bra­cia we wsi Zgorzała w pobliżu  Warszawy w dniach 1 i 2 stycznia b. r.

Chociaż była to  tylko lokalna konwencja, w której uczestniczyli bracia i siostry z Warszawy i  okolicy. to jednak była obfitą w błogosławieństwa Pańskie, które spły­nęły na  nas jak orzeźwiająca rosa niebiańska na zemdlo­ne. (Ps. 68:10) tak też i nasze serca  zostały orzeźwione i wzmocnione na tej uczcie duchowej do dalszego pielgrzymowania  za Wodzem naszego zbawienia Jezusem Chry­stusem.

Wykładami  usłużyło 3 braci przyjezdnych i 2 miejscowych, w których to wykładach bracia  starali się pobudzać słuchaczy do większej gorliwości w poświęceniu się w służ­bie  Bożej.

Miło i błogo upłynęły nam  te dwa dni na słuchaniu słowa Bożego, lecz rozstanie było przykre z tą jednak  nadzieją, że na ile tylko okażemy się zwycięzcami to na zawsze zejdziemy się w  przyobiecanym Królestwie.
  Śląc  chrześcijańskie pozdrowienie wszystkim w Panu i życząc obfitych łask i  błogosławieństw Bożych pozostajemy w miłości bratniej
  Uczestnicy  Konwencji w Zgorzale

Straż, 1938 r., nr 3, 47 s.

Przewiń do góry ▲